+38
fest@dytiatko.org.ua

Як заручитися підтримкою кінокомісії, аби виграти проєкт?

Як заручитися підтримкою кінокомісії, аби виграти проєкт?

Про це розповів юним кінематографістам експерт Академії спроможності громад та Тернопільської кінокомісії, регіональний координатор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Dokudays UA в Тернопільській області Володимир Ханас.

«На тренінгу учасники дізналися як використовувати кінокомісії – нові утворення, які супроводжують процес виробництва кінопродукції, починаючи від підготовки, завершуючи постпродакшеном. Так, цьогоріч Тернопільська кінокомісія здійснювала і здійснює супровід зйомок 11 фільмів», – сказав спікер.

За його словами, Тернопільська кінокомісія у цьому році супроводжувала зйомку 11 вітчизняних фільмів, минулого року їх було 15, а позаторік – 4.

У спілкуванні з фіналістами фестивалю, які прибули до Харкова, Володимир Ханас акцент зробив на особливостях і правилах пітчингу, який завтра відбудеться в рамках фестивалю і завдяки якому одна з трьох поданих телепрограм та один із шести фільмів зможуть отримати фінансування своєї ідеї.

Під час майстер-класу Володимир Ханас розповів про топ-5 помилок під час пітчингу кінопроекту, а саме:

  • Автор сам не уявляє, як врешті-решт виглядатиме його продукт
  • Автор не має уявлення кому він презентує свою ідею
  • Нудно, довго, нецікаво
  • Не переконуйте, що всі довкола погані
  • Не варто турбуватися про весь світ. Потурбуйтеся про інтереси свої чи продюсера
  • Вам варто пояснити, який саме продукт/ідею ви намагається продати.
  • Доцільно придумати одне влучне речення (гасло), яке б розкривало всю суть майбутнього проекту.

Також, для успішного пітчингу, необхідно зазначити хто головна дійова особа/особи майбутньої роботи. Візуалізація хоч одного епізоду збільшить шанс на позитивне рішення.

«Не робіть презентації з великою кількістю слайдів. Спікерові краще вести розмову зі слухачами у дружньому форматі, – каже Володимир Ханас. –  Слайди, як і картки-підказки, повинні містити план доповіді. Оптимальна кількість людей для презентації – 2-3 особи. При цьому кожен член команди відповідає за певну частину: наприклад, продюсер розповідає про структуру проекту, режисер – про візуалізацію й т.д».

Він також додав, що під час пітчингу проговорюється лише до 30% основної інформації щодо проекту, решта інформації з’ясовується під час подальшого обговорення. 50% пітчингу складає ідея, а 50% – людина, яка придумала і втілюватиме ідею.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *