+38 063 445 35 51
org-sector@ukr.net

Фіналісти медіафестивалю «Дитятко» навчалися онлайн створювати кінопостери

Фіналісти медіафестивалю «Дитятко» навчалися онлайн створювати кінопостери

Викладачка комп’ютерного дизайну Академії «ШАГ», дизайнер-практик Катерина Курінна розповіла про особливості створення кінопостеру.

На майстер-класі «Дизайн Кінопостера» розглянули історію виникнення жанру плакатної графіки, основні галузі, в яких в сучасному світі використовуються візуальні можливості та ефекти плакату, зокрема реклама та інтер’єрний дизайн.

«Афіша, постер, плакат – вид графіки, наочне зображення, яке має на меті привернення уваги широкого кола цільової аудиторії завдяки використанню візуальних ефектів. Якщо спочатку виникнення афіші лише повідомляли якусь інформацію, то згодом це стало окремим видом мистецтва і сьогодні навіть запроваджений фестиваль «Канські леви», на якому відзначають внесок дизайнерів у світову рекламну та творчу індустрію», – зазначила Катерина Курінна.

Звернули увагу й на соціальні та подієві постери, актуальність яких зростає у глобальному світі у зв’язку з пандемією, адже суспільству завдяки цьому виду сучасного мистецтва можна доносити важливі меседжі.

Розглянули структуру кінопостеру на прикладі всесвітньовідомого фільму корпорації Марвелл «Месники».

«Створюючи постер до фільму, дизайнер має врахувати кілька обов’язкових моментів. Звісно, що ключовими є назва фільму та кінозірки. На цих моментах ми робимо акцент. Якщо створює продукт відомий виробник кіно, як приміром Марвелл, або відомий режисер, ім’я якого теж є брендом, наприклад Тарантіно, то за допомогою шрифтів можна привернути увагу до цих аспектів.

Вікові обмеження – важливий момент, який слід врахувати. Крім цього, на кінопостері у разі потреби вказують інформацію про спонсорів та партнерів. Обов’язковим, звісно, є дата та час прем’єри, місце показу», – наголосила викладачка.

Говорили також про технічні можливості комп’ютерних програм, у яких можна працювати із векторною графікою. Учасники майстер-класу, користуючись практичними порадами дизайнера-практика Катерини Курінної, спробували створити кінопостер у програмі «Inkscape».

Катерина Курінна побажала учасникам майстер-класу творчого натхнення, успіхів та постійного вдосконалення навичок, адже розвиток комп’ютерних технологій значно розширює коло можливостей сучасного дизайнера, у мистецтві створення постерів зокрема.

Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко» заснований Харківською обласною радою у 2009 році за ініціативи Сергія Чернова. Фестиваль має партнерські стосунки з дитячими кінофестивалями світу та міжнародними організаціями, підтримується Радою Європи, є членом CIFEJ та ECFA. Фестиваль некомерційний, участь у ньому, як й перегляди конкурсних робіт у кінотеатрах Харкова – безкоштовні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *