+38
fest@dytiatko.org.ua

Про номінацію

Про номінацію

НОМІНАЦІЯ «МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ – ЦЕ МИ!»

Спеціальна номінація Національної конкурсної програми започаткована у 2012 році й реалізується спільно з Радою Європи.

Номінація спрямована на заохочення підлітків розповісти засобами екранної творчості про власне бачення майбутнього рідного краю, уявлення, що саме вони управляють своєю громадою.

Щороку для участі у конкурсі свої роботи надсилають автори з різних регіонів України – від Львова до Донбасу, від Одеси до Сум, – які мешкають як у мегаполісах, так і у невеличких населених пунктах та громадах.

Обов’язкова умова – виконання конкурсної роботи автором шкільного віку, дитячою студією чи гуртком або у співпраці з ними.

Приймаються відеороботи різних жанрів і творчих рішень про сучасне та майбутнє  місцевого самоврядування у світі, Україні, громаді; як воно діє, як брати у ньому участь, розбудовувати, захищати; про реформу місцевого самоврядування.

Тривалість конкурсних робіт не має перевищувати 15 хвилин, вони повинні бути створені у поточному році або упродовж року, який передує фестивальному.

Сергій Чернов
Президент Міжнародного
дитячого телевізійного
фестивалю «Дитятко»,
голова Харківської  обласної ради

Завжди цікаво дізнаватися, як молодь сприймає і визначає базові інститути суспільства, як юнацтво  бачить організацію колективу, де навчається, як, на погляд юнаків і дівчат, працюють механізми влади у їхньому рідному населеному пункті, про які зміни на краще вони починають думати, коли особисто  стикаються з якоюсь проблемною ситуацією. У той час, коли ми передаємо молоді свої знання, базові поняття про інститути демократії, принципи врядування, закладені в природі місцевого самоврядування, ми, старше покоління, також навчаємося, відкриваємо для себе нові аспекти там, де, здавалося б, нам усе вже відомо. Тому особисто для мене номінація «Місцеве самоврядування – це ми!» є найочікуванішою на фестивалі «Дитятко».

Ми щиро радіємо тому, що з кожним роком все більше учасників телефестивалю «Дитятко» завзято змагаються за перемогу саме у цій номінації, представляючи на суд журі цікаві, компетентні й оригінальні роботи.

 Належне місцеве врядуванняце щасливі люди, які живуть разом у гармонії, яким подобається жити й працювати саме у цій громаді та які із  задоволенням  будуть продовжувати робити це і в майбутньому. Тобто мова йде не тільки про краще життя сьогодні, але й про поліпшення життя для майбутніх поколінь.

Особливо місцеву владу надихає та підбадьорює, що діти бачать перспективу, мають бажання та інноваційні ідеї щодо розвитку своїх громад.

Їхні думки, талант, мистецтво є важливими для нас, дорослих, а їхні прагнення та активність – приклад для наслідування. Отримуючи результат роботи дітей, завжди
хвилюєшся, оскільки у цей момент сам стаєш учнем школи, а вони стають нашими енергійними та
грайливими вчителями.

Кінематограф – це мистецтво, це гра, засіб вираження, це школа. Та перш за все, кінематограф – це робота. І я вірю, що успіх у виробництві фільмів, як і успіх у будь-яких інших  сферах життя чи виробництва, – це наслідок натхнення та творчості, продуктивної праці та відданості.  Підтримую усіх кандидатів та щиро їм дякую, і впевнений, що вони поставили надзвичайно важке завдання журі, зрештою, всі вони вже є переможцями.

Даніель ПОПЕСКУ
керівник Департаменту
демократичних інститутів та врядування  Генерального
директорату – II
з питань демократії
Генерального секретаріату Ради Європи

ПРИЗОВИЙ ФОНД
НОМІНАЦІЇ «МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ – ЦЕ МИ!»

1 МІСЦЕ:

Диплом, Кубок, запрошення 4 авторів роботи-переможниці до штаб-квартири Ради Європи

2 МІСЦЕ:

Диплом, запрошення 3 авторів кращої роботи до штаб-квартири Ради Європи

3 МІСЦЕ:

Диплом, запрошення 2 авторів кращої роботи до штаб-квартири Ради Європи

 

 

 

One Response

  1. […] триває прийом дитячих відо-робіт (до 15 хвилин) до номінації «Місцеве самоврядування – це Ми!»Міжнародного телефестивалю ДИТЯТКО. Конкурсна робота […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *