+38
fest@dytiatko.org.ua

Про анімацію від ідеї до втілення розповів Манук Депоян

Про анімацію від ідеї до втілення розповів Манук Депоян

Майстер-клас режисера анімації Манука Депояна, автора  фільму «Микита Кожум’яка», пройшов в рамках дитячого телефестивалю «Дитятко».

У своєму виступі він торкнувся історії анімації, а також того, як він потрапив у професію.

Ведучий тренінгу зазначив: «Не обов’язково закінчувати курси, щоб стати режисером. Потрібно мати велике внутрішнє бажання, щоб, не дивлячись на незліченні життєві виклики, втілювати свої ідеї в життя».

Про відмінності в роботі режисера ігрового кіно і режисера анімаційного кіно він сказав: «Режисер в ігровому кіно працює з акторами, тоді як в анімаційному – з аніматором. Завдання аніматора – втілюючи в життя завдання режисера, оживити картинку».

«Ідея. Що таке ідея? І в анімації, і в ігровому кіно все починається з ідеї, – розповідає режисер. – Ідея в кіносвіті – те, що рухає подіями та героями фільму. На прикладі своїх робіт я покажу вам, як все створювалося від ідеї, до готових кінокартин».

Віднайти натхнення та ідею, за словами режисера, можна спостерігаючи за життям. «Наприклад, гуляючи в парку, або по дорозі в метро, можна помітити щось цікаве, що стане точкою відправлення для ідеї вашого фільму», – сказав Депоян.

Так, розповідаючи про роботу над своїм останнім фільмом «Микита Кожум’яка», режисер поділився, що робота над сценарієм була дуже тривалою. Однак, коли він був готовий, команда зрозуміла, що в ньому чогось не вистачає. Виявилося, якраз не вистачає ідеї.

«Ми повинні були зрозуміти, як має вести себе герой, як взаємодіяти з іншими героями і навколишнім світом. В ході мозкових штурмів командою сценаристів ми зрозуміли, що Микита Кожум’яка не сильний. Він слабкий, але хоче бути героєм. До нас прийшла ідея, що сила духу сильніше фізичної сили. І у фільмі Микита за допомогою своєї винахідливості зміг перемогти зло», – сказав спікер.

Під час майстер-класу він також показав уривки зі своїх фільмів.

Розповідаючи про свій фільм, заснований на сатиричному романі Ярослава Гашека «Пригоди бравого солдата Швейка», він підкреслив: «Коли робиш фільм за літературним твором, маєш ламати його. Ти як режисер маєш показати, що ти теж художник, творець. Показати своє бачення цього твору. Це дуже важливо».

На закінчення Манук Депоян сказав: «Анімація – копітка праця. Це завжди довго. Але думаю, ви не боїтеся труднощей».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *