+38
fest@dytiatko.org.ua

В історію кіно поринули юні кінематографісти

В історію кіно поринули юні кінематографісти

Кінофокуси демонстрував на творчій зустрічі з медійниками «Дитятка» Дмитро Петренко, фахівець в області історії та теорії кіно, фотографії, мистецтва нових медіа. Те, що виявилося не під силу театру, зміг кінематограф, вразивши сучасників образами і прийомами кіномови, пояснює експерт.

«Історія кінематографу розпочалась 124 роки тому – 13 лютого 1895 року. Саме цього дня брати Луї та Огюст Люм’єр запатентували перший апарат для отримання рухомого зображення – сінематограф. 28 грудня того ж 1895 року в Парижі брати Люм’єр продемонстрували винахід в дії. На Бульварі Капуцинок в підвалі «Гран-кафе» вони влаштували перший публічний платний кіносеанс фільму «Прибуття поїзда на вокзал Ла Сьота», – розповів Дмитро Петренко.

Він ознайомив фіналістів фестивалю із  історією кіно, починаючи із його винаходу братами Люмьєрами і до сьогодні. Окрім того слухачі дізналися про перших видатних кінематографістів-експериментаторів Жоржа Мельєса та Дзигу Вертова, основні течії у кінематографі.

Упродовж лекції, Дмитро Петренко також ознайомив присутніх із видами композиції кадру та прийомами зйомки, роботою зі світлом.  Йшлося й про основи монтажу, так, учасники майстер-класу детально ознайомилися із типами монтажних склейок, наприклад таких, як match cut – склейка між двома різними об’єктами, просторами, композиціями, в яких об’єкти візуально схожі або збігаються один з одним.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *