+38
fest@dytiatko.org.ua

Антоніо Лукіч: Режисура – мистецтво маніпуляції та здатність організувати навколо ідеї конкретного кіно талановитих людей

Антоніо Лукіч: Режисура – мистецтво маніпуляції та здатність організувати навколо ідеї конкретного кіно талановитих людей

Сьогодні у форматі онлайн учасники ХІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко» спілкувались з молодим українським режисером Антоніо Лукічем. «Мої думки тихі» – перше повнометражне кіно Антоніо. Лірична комедія отримала визнання серед кінематографічної спільноти: нагорода національної премії «Кіноколо» та перемога у кількох номінаціях «Одеського міжнародного кінофестивалю», у тому числі кращий фільм. Стрічка вийшла до прокату у 2020 році.

Кінорежисер відповів на питання вихованців та керівників дитячих кіно- й телешкіл та гуртків – фіналістів фестивалю, зокрема цікавились як виникає натхнення, на що звертати увагу, коли обираєш назву до фільму, як триває процес підбору акторів, чого більше у режисурі планування або ж імпровізації, які якості притаманні професійному режисеру.

«Багато хто романтизує процес знімання кіно. Якщо займатися ним серйозно, коли воно стане справою вашого життя, вам доведеться багато від чого відмовитися. Хороший режисер повністю занурюється у процес, тоді виходить добрий результат, який цікавий глядачеві. Уважно потрібно підходити до вибору назви фільму. Це відповідальний крок, адже вона має посилювати смислову лінію картини. «Мої думки тихі», – вислів героя картини у сцені, яка у підсумку не була включена в остаточний варіант кіно, однак якось здалося, що саме ці слова відображають сутність картини – лінію слів, які не були висловлені», – говорить кінорежисер.

На переконання Антоніо, в його режисерській роботі не планування або імпровізація відіграють ключову роль, а саме адаптація, адже режисер має бути гнучким, тобто адаптувати сцену під локацію або ж переписати текст під актора. Якщо актор не може зіграти якусь сцену так, як чекає режисер, то варто замислитись над тим, що потрібно змінити безпосередньо у сцені.

«Актор є своєрідним ретранслятором ідей режисера, провідником змістів, – ділиться думками Антоніо.

Режисура – мистецтво маніпуляції та здатність організувати навколо ідеї конкретного кіно талановитих людей. На знімальному майданчику я керую значно талановитішими за мене людьми, акторами передусім. Гадаю, що у цьому мій режисерський талант».

«Творчо надихаюсь, коли дивлюся кіно інших режисерів і зажди виникає думка, що я міг би зняти цю сцену у іншому ракурсі, змінити текст тощо. Люблю різні жанри. Однак, надаю перевагу фільмам, які спонукають до роздумів. Такі роботи краще дивитися вранці, а увечері – це переважно розважальне кіно. Вважаю, що добре, коли у розважальному жанрі також розкриваються важливі змісти. Наприклад зараз знімаємо молодіжний серіал, в якому грають молоді талановиті актори, які особисто мені дають багато енергії. Сучасній молоді притаманна цікавість до внутрішнього, а не зовнішнього світу», – поділився режисер.

Крім питань, що стосувались професійних аспектів режисерської роботи, Антоніо відповів на особисті питання й поділився спогадами з дитинства. Розповів, що улюбленим предметом в школі була географія, що завдяки гарній пам’яті знає назви столиць усіх країн світу. Порадив молодим кінематографістам навіть у дорослому віці зберегти здатність ставити дитячі питання та залишатись щирими.

«Раджу вам для того, щоб набути досвіду більше знімати миті повсякденного життя та рідних. Головне для хорошого режисера у будь-якому віці зберегти уміння ставити дитячі питання. Не втрачайте цікавість до життя. В Україні є умови для того, щоб знімати гарне та професійне кіно. Успіхів вам і натхнення», – сказав Антоніо Лукіч.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *