+38 050 401 36 02
fest@dytiatko.org.ua

Анатолій Кокуш: Не копіюйте знаних майстрів, створюйте унікальні речі

Анатолій Кокуш: Не копіюйте знаних майстрів, створюйте унікальні речі

Фіналісти ХІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко» переглянули сьогодні фільм «Кокуш U.Crane» про Анатолія Кокуша, легендарну людину в українському та світовому кінопросторі, володаря двох статуеток «Оскар» за винаходи, які відкрили новий напрям у кінотехніці та кінозображенні.

Основні розробки Анатолія Кокуша: гіростабілізований операторський кран «Авторобот», операторські крани серії «Каскад», операторські стабілізовані системи «Flight Head». На цьому обладнанні знято багато відомих вітчизняних і зарубіжних фільмів, серед яких «Форсаж», «Титанік», «Війна світів»,«Бетмен», «Код да Вінчі», «Місія нездійсненна», «Люди Х», «Містер і місіс Смітт», «Гаррі Поттер», «Мамай» та багато інших.

«В моєму дитинстві, яке пройшло в місті Керч у Криму, я відвідував фотогурток та гурток кінооператорів на станції юних техніків, – згадує Анатолій Кокуш.

Це заняття мене так захопило, що я мріяв вступити до ВГІКу, однак, розуміючи, що це може так і залишитися нездійсненною мрією, обрав інститут кіноінженерів. Я радію цьому досі, адже сфера моєї роботи на межі, так би мовити, двох спеціальностей: кіно та винахідництва, а це саме ті речі, якими я хотів займатися в юності, які в подальшому стали стрижнем мого життя».

Анатолій Кокуш, відповідаючи на питання юних кінематографістів, порадив їм шукати щось своє, не копіювати когось, незалежно від того, у якій галузі кіно або телебачення вони будуть працювати у дорослому житті.

«Кіно займає майже усе життя. Вам потрібно визначитись, а вибір робити складно, у якому напрямі ви будете працювати. Але яким би він не був, варто робити щось визначне, щось таке, чого ніхто не робив до вас, не копіюйте знаних майстрів.

На своєму професійному шляху я часто чув, що мої ідеї нікому не потрібні, що такого у світі ніколи не було, що це технічно неможливо, небезпечно для життя, і можуть бути проблеми із законодавчою сферою. Я чув це у нашій країні, чув це в Америці.

Чим складніше завдання, тим для мене цікавіше. Доводилося доводити. Та саме ці перепони мене згуртували, і я зібрав команду однодумців, з якими сміливі технічні ідеї, винаходи стали реальними розробками, які відкрили нові можливості зйомок та користуються попитом у кіносвіті», – говорить Анатолій Кокуш.

За словами Анатолія Кокуша, він відчув неймовірні емоції, коли отримував «Оскара».

«Це було дуже хвилююче, ейфорія від того, що ти та твоя команда зробили те, чого ще ніхто не робив. Ця нагорода за винахід, який відкрив нові напрямки у кінотехніці й кінозображенні. Ми пишалися тим, що зробили.

Зрештою ми ж розуміємо, що ті, хто користуються нашими виробами, а це багато кіностудій світу, глядачі, які бачать якісні зйомки, вони ж не думають, що хтось за це отримав нагороду. Тому ми горді тим, що маємо змогу робити на своєму виробництві цікаві речі, які до нас ніхто не робив. Це, мабуть, найважливіше», – розповів володар найвищої світової кінонагороди «Оскар».

Анатолій Кокуш подякував за можливість спілкування з молоддю та зауважив, що його п’ятнадцятирічна донька теж захоплюється кіно та блогінгом.

«Будьте неповторними, шукайте себе, у кіно багато спеціальностей, в яких можна реалізувати власний талант. Улюблена справа захоплює та надихає завжди попри усі складні ситуації життя. На жаль, пандемія внесла зміни у плани кожного, наприклад, ми припинили чимало зйомок. Але життя триває, і я бажаю усім вам успіхів!».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *