+38
fest@dytiatko.org.ua

Ідеї фільмів та телепрограм презентували фіналісти сценарного пітчингу

Ідеї фільмів та телепрограм презентували фіналісти сценарного пітчингу

На майданчику ХІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко» відбувся унікальний сценарний пітчинг для дитячих телевізійних студій та молодих авторів, що претендують на отримання фінансової підтримки своїх проектів.

В рамках шортлиста сценарного пітчингу, заздалегідь визначеного оргкомітетом фестивалю, майбутніми телевізійниками, кінематографістами, сценаристами, операторами, аніматорами та ведучими було презентовано шість робіт в номінації «Фільм» та три проекти телепрограми.

Модератором пітчингу виступив медіаексперт, співзасновник Громадського радіо Андрій Куликов. Членами журі виступили професор, декан факультету кіно-, телемистецтва  Харківської державної академії культури Зоя Алфьорова, режисерка, президент Міжнародного дитячого фестивалю кіно та телебачення «КІНОСВІТ» Наталья Морозова, завідуюча кафедрою управління соціальними комунікаціями ХНЕУ ім. С. Кузнеця, кандидат педагогічних наук Катерина Яресько, директор студії «Кей анімейшен» Ірина Сахалтуєва та експерт Академії спроможності громад та Тернопільської кінокомісії, регіональний координатор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Dokudays UA в Тернопільській області Володимир Ханас.

Учасники пітчингу мали 7 хвилин на представлення своєї ідеї, щоб зацікавити експертів та  7 хвилин на обмін думками.

Після авторської презентації ідей фільмів та програм, члени журі висловили побажання щодо кращого структурування проектів, більш чіткого визначення ідеї, надзавдань та цільової аудиторії.

Експерти позитивно відзначили всі проекти, проте найбільш привабливі, на думку журі, проекти будуть названі 7 вересня під час підбиття підсумків ХІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко».

Тож сьогодні презентувалися такі роботи:

НОМІНАЦІЯ «ФІЛЬМ»

«Три флешки для Попелюшки»

Кіногурток «КлубОК»

Жанр: сімейний

Бюджет: 15 000 грн

Ця історія чимось схожа на історію справжньої Попелюшки. У головної героїні є дві самозакохані сестри, зла мачуха, нудне життя, купа нереалізованих планів і нездійснених мрій. Та одного дня незапланований похід в магазин вживаних речей змінив її життя назавжди. Хто ж стоїть за всіма дивовижними подіями, які почали відбуватися в житті дівчини?

«Таро»

Гурток «З першого дублю»

Жанр: пригодницький

Бюджет: 3 000 грн

Історія про сестру і брата, які вкрай погано ставляться один до одного, забувши про те, що вони – найрідніші люди. Одного ранку, після лайок один з одним, підлітки знаходять карти Таро, не підозрюючи про те, що вони чарівні,  тасують карти і потрапляють в чарівну подорож.

«Мандрівка з елементами фантастики»

Автор: Тамара Петєліна

Жанр: ігровий

Бюджет: 5 000 грн

Захоплюючі сюжети, приголомшливі пригоди і дивовижні збіги обставин – усе це виглядає неймовірно привабливо… на сторінках фантастичних книжок. Але що буде, коли одна з таких потрапить до рук чотирьох друзів-підлітків, до того ж під час канікул? Вони вирішать випробувати усе це на собі. Як саме?

«Навчитися жити»

Дитяча телестудія «РАКУРС»

Жанр: документальний

Бюджет: 5 000 грн

Людина – дитя природи. І живе вона за тваринними законами самозбереження та стадності. Єдине, що відрізняє її від тварин – вона наділена розумом і волею. Та іноді саме цей дар стає на заваді Людині носити своє високе звання…

«Проведи лінію»

Автор: Єлизавета Цапенко

Жанр: драма

Бюджет: 10 000 грн

Історія про 17-річну художницю, яка прагне отримати перемогу на фестивалі мистецтв, але розуміючи, що реальна конкурентка – її подруга, дівчина вирішується на підлість. Чи зможе дівчина змінити своє рішення?

«Забуті сторінки історії рідного краю»

Дитяча телестудія «1+2»

Жанр: документальний

Бюджет: 70 000 грн

Цикл фільмів, в яких розповідається про забуті або мало відомі (бо були під грифом “таємно”) сторінки історії краю.

 

НОМІНАЦІЯ “ТЕЛЕПРОГРАМА”

«Хто профі? Ти профі!»

Ідея: Емілія Фай

Жанр: щотижнева, інтерактивна, інформаційно-розважальна

Бюджет: 500 000 грн

Кожну щотижневу програму розпочинають діти, які відповідають на питання: «Ким ти мрієш бути, коли виростеш?», та дорослі, які дають відповідь на запитання: «Чи любите ви свою роботу?».

Ведучі на протязі всього проекту у цікавому стилі й відповідно до теми програми презентують дві протилежні позиції: перша – «успіх – це багато працювати», а друга – «успіх – це вдача, щасливий збіг обставин».

У наступних після першої програми проекту виділяється час для демонстрації відеозвіту про стажування переможця попередньої програми та оголошується про початок голосування на підтримку цього учасника.

«ВДАР!» (Вінницьке Дитяче Агентство Розслідувань)

Дитяча телешкола «Телевізія»

Жанр: пізнавально-розважальна

Бюджет: 50 000 грн

Програма виходить в прямому ефірі на платформі YouTube. Передбачається зворотній зв’язок з глядачами.

Програма має структуру пост-шоу. Напередодні діти знімають соціальний експеримент на певну тематику, проводять опитування містян щодо теми експерименту. У студію запрошують експертів, які можуть прокоментувати перебіг та результати соціального експерименту.

Програма покликана спонукати дітей та підлітків до участі у громадському житті, долучати їх до розвитку територіальної громади, демонструвати інструменти громадського контролю. Участь дітей в підготовці та зйомках програми вчитиме взаємодії з оточенням, сприятиме соціалізації, спонукатиме до творчості та розвитку.

«Булінг»

Studio MW Production

Жанр: художній

Бюджет: 15 000 грн

Як часто ви зустрічаєтесь з булінгом в своєму житті? Можливо булять вас? Або ви стаєте так званою «сильною стороною» у цькуванні?

Якщо розібрати два поняття «боулинг» і «булінг», то можна легко зрозуміти, що між ними існує аналогія: важка куля (насильство), наче кеглі збиває з ніг дітей, які вигнані з лав так званих нормальних компаній.

Команда юних журналістів прагнутиме допомогти розібратись в причинах прояву такого явища, як булінг, розкрити таємниці його існування та відшукати найефективніші методи, щоб його зупинити.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *