+38
fest@dytiatko.org.ua

Як зняти достовірний історичний сюжет

Як зняти достовірний історичний сюжет

Про це, в рамках інтерактивної лекції про Середньовіччя у сучасному кінематографі, розповіли учасникам дитячого телефестивалю «Дитятко» представники клубу історичної реконструкції «Золотий віверн» Віталій Коляда і Лариса Нарижна. 

«Ми не можемо розповісти вам, як це втілювати з режисерської точки зору, але допоможемо навчитися дотримуватися чіткості та порядку у фільмах на історичну тематику», – зазначила Лариса Нарижна. 

Для цього, за словами історичних реконструкторів, необхідно мати на увазі три основних моменти: що, де і як знімати.

Так, по-перше, під час підготовки до зйомок, потрібно уважно попрацювати з історичними джерелами, щоб уникнути недостовірностей та анахронізмів. 

Крім того, в частині того як знімати, тобто створювати відповідну часу атмосферу в фільмі, експерти порадили вивчити особливості характерів і світогляд жителів того часу, соціальних устоїв і пануючої моралі. 

«Не можна просто так взяти й перемістити наші характери та звички, умовно кажучи, у 14 століття, це буде виглядати абсолютно не переконливо», – підкреслив Віталій Коляда.

«Потім, – розповідають експерти, – потрібно визначитися, де ви збираєтеся знімати, передовсім, батальні сцени, які характерні для Середньовіччя. Так, це можуть бути натурні зйомки, зйомки у декораціях і використання комп’ютерної графіки». 

Перевагу, за їхніми словами, краще віддавати натурним зйомкам, так як вони дають можливість найбільш добре передати дух часу. 

Засвоєні знання учасники фестивалю закріпили переглядом уривків з історичних фільмів, таких як «Єлизавета: Золоте століття», «Історія лицаря» і серіалу, відтворюючого обстановку, близьку до історичного середньовіччя, «Гра престолів». 

Крім того, представники клубу історичної реконструкції показали авдиторі варіанти сценічного і реального бою, які вони зможуть використовувати в своїх майбутніх роботах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *