+38
fest@dytiatko.org.ua

ХІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко» офіційно відкрито

ХІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко» офіційно відкрито

Найкрутіші мікси від самого юного діджея Харкова Dj MEGERA та показ мод від дитячого трендсеттера України Аніти Даніелян – такою була вечірка з нагоди відкриття ХІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко». Урочисте відкриття фестивалю проходило у неординарному форматі ток-шоу «Дитятко Open world».

4-7 вересня ХІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко» проходить в одинадцяте у ХарковіУчасть у ньому беруть студійці майже з усіх регіонів України. Оцінюватиме їхні роботи Міжнародне журі представників Фінляндії, Ірану, Німеччини, Білорусі, Латвії, Сербії та України. У дитячому журі цього року працюватимуть підлітки з Італії та України.

Фестиваль «Дитятко» проводиться серед дитячих творчих телевізійних, анімаційних і радіостудій, гуртків, колективів і окремих авторів, телевізійних компаній і об’єднань, продюсерських центрів, що створюють програми і фільми для дітей. Взяти участь з року в рік виявляють бажання усе більше юних талантів з різних куточків світу.

Як зазначив під час відкриття фестивалю, яке проходило у форматі ток-шоу «Дитятко Open world», президент фестивалю, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов: «У 2019 році оргкомітет отримав майже півтори тисячі робіт з 98 країни світу. Загальна тривалість надісланих робіт – понад 300 годин. Найбільш популярними цього року виявились анімаційні номінації – як серед дитячих робіт, так й для дітей».

Так, до конкурсної програми фестивалю цьогоріч відібрано 186 робіт з 49 країн світу. Серед конкурсантів – переможці та лауреати відомих міжнародних дитячих кінофестивалів.

Переглянути конкурсні роботи у дні фестивалю можна безкоштовно у кінотеатрах імені О.Довженка, «Київ», «Познань», «Кіноленд» та «8 1/2».

Особливістю фестивалю «Дитятко» й надалі залишиться те, що саме діти обирають переможця у номінації «Краща телепрограма, зроблена для дітей».

«Фестиваль «Дитятко», – каже Сергій Чернов, – це не тільки показ кращих дитячих фільмів зі всього світу. Це також особливі теми, що спонукають творчу та активну молодь до активної участі у житті своїх громад».

Так, за його словами, вісім років поспіль Харківська обласна рада та Генеральний Директорат з питань демократії Ради Європи та його програми в Україні впроваджують в рамках фестивалю спільний проект – номінацію “Місцеве самоврядування – це ми!”.

«З 2012 року, коли ми разом вперше запропонували дітям цю номінацію, цільова аудиторія фестивалю збільшилась у 15 разів, а  програми, запропоновані дитячими студіями на конкурс, стають усе більше практичними, – зазначив очільник фестивалю, – Також вже постійним заходом фестивалю став сценарний пітчинг для дитячих студій та юних авторів, що дозволяє учасникам не тільки вчитись як презентувати свій проект чи ідею, а й отримати реальні кошти на його старт чи, навіть, повну реалізацію».

Звертаючись до гостей медіафестивалю, Сергій Чернов побажав натхнення, креативу та гарного настрою протягом усіх днів його проведення, а також додав: «Коли я кожного року підіймаюся на сцену для відкриття наступного фестивалю «Дитятко», як і сьогодні, запитую себе: чи зупинимося ми у своєму рості? І сьогодні мені приємно сказати, що кожного року ми ростемо, збільшується кількість учасників фестивалю, проте нам все ще є, куди рости – на земній кулі ще є країни, котрі не брали досі участь у фестивалі. Переконаний, через рік, два, чи три вони всі будуть на медіафестивалі «Дитятко» разом за вами».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *