+38
fest@dytiatko.org.ua

Сергій Чернов відкрив ХІІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко»

Сергій Чернов відкрив ХІІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко»

Президент медіафестивалю, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов оголосив про офіційне відкриття дванадцятого Міжнародного дитячого фестивалю «Дитятко». Цьогорічна урочиста церемонія відкриття відбувається у режимі online.

«Щиро вітаю усіх, для кого відкриття ХІІ Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко» – це очікувана і радісна подія.

Вітаю тих, хто, незважаючи на перепони карантину, зумів цього року створити якісний медіапродукт, який зрештою потрапив у фінал фестивалю. Нашому шановному журі, як завжди, доведеться докласти чимало зусиль, щоб із дуже хороших робіт, які надійшли з усіх континентів, обрати найкращі. Найбільш креативні, незвичайні, змістовні.

Будуть на фестивалі фахові й авторитетні гості, які ділитимуться з вами своїми знаннями, секретами і рецептами. Будуть і знакові події: відкриття виставки кінопостерів, презентація книги, сценарний пітчинг. Будуть безкоштовні покази в кінотеатрах Харкова кращих дитячих фільмів з усього світу.

Тож, я сподіваюся, що фестиваль мине для вас із користю, ставши сходинкою для особистісного і професійного зростання. Хай ця сходинка стане незабутньою!», – звернувся до учасників та членів журі Сергій Чернов.

До конкурсної програми цьогорічного «Дитятко» відібрано 235 робіт з 43 країн світу. Всього у 2020 році до оргкомітету надійшло півтори тисячі конкурсних робіт зі 109 країни світу. До складу професійного журі фестивалю-2020 входять фахівці з Мексики, Тайваню, Німеччини, Іспанії, Білорусі та України.

У зв’язку із пандемією більшість заходів фестивалю відбуватимуться онлайн: майстер-класи, творчі зустрічі та сценарний пітчинг. Своїм досвідом та секретами з учасниками поділяться як метри, наприклад, режисер українського фентезі «Сторожова застава» Юрій Ковальов, так й молоді, але талановиті та вже відомі українські режисери: Тоня Ноябрьова та Антоніо Лукіч.

П’ятий сценарний пітчинг Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко», як завжди, відбувається у двох номінаціях: «Фільм» та «Телепрограма».

Вживу відбудеться презентація книги кінознавця, історика кіно Володимира Миславського «Кінознавчі розвідки в Україні». До збірки увійшли маловідомі статті українських авторів, надруковані періодиці протягом 1924-1936 років.  А також до уваги фіналістів фестивалю онлайн-лекція «Історія кіно в 12 фільмах».

Учасники також зможуть переглянути документальний фільм «Кокуш U.Crane» режисерів Андрія Зажарського та Світлани Соколенко. Анатолій Кокуш — легендарна людина в українському та світовому кінематографі, двічі отримав найвищу світову нагороду в кіно – Оскар. По завершенню фільму Анатолій Якимович Кокуш погодився особисто відповісти на запитання учасників фестивалю.

У цьому році на фестивалі запропоновані три нові номінації. Найбільш популярними серед дитячих творчих студій традиційно є номінації на кращий анімаційний та ігровий фільми. Щодо фільмів для дітей, то переважну більшість складають короткометражні та анімаційні стрічки.
На учасників з Харківської області чекає відвідування аеродрому Коротич та Харківського аероклубу імені Гризодубової, де на дітей чекають політ на літаку, авіашоу та майстер-клас з виготовлення повітряних зміїв.

Обов’язковою складовою фестивалю є безкоштовні кінопокази у кінотеатрах міста. Цього року найкращі дитячі фільми зі всього світу з 2 по 5 вересня можна побачити у кінотеатрах «Київ», імені О.Довженка та «8 1/2».

Завершиться свято кіно та дитячого телебачення 5 вересня, церемонія закриття ХІІ Міжнародного дитячого медіа фестивалю «Дитятко» відбудеться online.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *